تبلیغات
 bia2learn - نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

دیشب در اتفاقی نادر در تاریخ سینما به ابتكار صادق خان شهردار لندن، فیلم فروشنده در میدان بزرگ ترافالگار به نمایش عمومی در آمد، مراسمی كه با حمایت وسیع مردمی پیامی بسیار آشكار برای دولتمردان آمریكا داشت. فرهادی با عدم حضور خود در مراسم پایانی اسكار پیام مهم مخالفت با افراطی گری و توسل به سیاست تبعیض و جدایی انسانها را به زبانی رسا به جهانیان اعلام كرد و مردم سراسر جهان از جمله در لندن حمایت خود را از او اعلام كردند.

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته 

با هم نگاهی خواهیم داشت به صفحات اینستاگرام بازیگران و چهره های مشهور ایرانی که در هفته اخیر پست های جنجالی را انتشار داده اند. 

 

تحلیل اینستاگرامی “آقای سفیر” از  “فروشنده”

حمید بعیدی نژاد، تنها سفیر اینستاباز ایران که بخشی از سایبر دیپلماسی کشور را هدایت می کند، پس از چند هفته غیبت، مجددا به صفحه ۳۶ هزار مخاطبی خود بازگشت و اتفاقا بازگشت آقای سفیر نیز با دومین اسکار اصغر فرهادیهمراه شد. ۳۳ پست اخیر آقای سفیر به اسکار فرهادی و نمایش فروشنده در میدان ترافالگار لندن اختصاص یافته است که در ادامه مرور می کنیم.

 

او در نقدی بر فیلم فروشنده نوشت:

 

فیلم فروشنده برخلاف تصور عده ای كه بعلت عدم دقت كافی در مضامین فیلم بوجود آمده، به غایت و با تمامی وجود فیلمی اخلاقی است، چرا كه دغدغه آن یافتن پاسخ به یك مسئله اخلاقیست. پیام غایی فیلم فروشنده تكریم حفظ آبرو و اهمیت حریم خصوصی است، امری كه حفظ و احترام به آن برای تمامی اعضای جامعه چه بزرگ و كوچك و چه زن و مرد باید اصلی محوری باشد.

 

مشی اصغر فرهادی با فیلم فروشنده ركوردهای بی سابقه ای از خود بر جای گذاشت. او نه تنها با گرفتن دومین جایزه بهترین فیلم خارجی در جشنواره اسكار در رده  تعداد معدودی از بزرگترین سینماگران جهان چون برگمن، فلینی و دسیكا قرار گرفت بلكه حتی قبل از آنكه جایزه خود را از جامعه هنری اسكار بگیرد، جایزه خود را از مردم گرفت.

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

نمایش فروشنده در میدان ترافالگار لندن

 

دیشب در اتفاقی نادر در تاریخ سینما به ابتكار صادق خان شهردار لندن، فیلم فروشنده در میدان بزرگ ترافالگار به نمایش عمومی در آمد، مراسمی كه با حمایت وسیع مردمی پیامی بسیار آشكار برای دولتمردان آمریكا داشت. فرهادی با عدم حضور خود در مراسم پایانی اسكار پیام مهم مخالفت با افراطی گری و توسل به سیاست تبعیض و جدایی انسانها را به زبانی رسا به جهانیان اعلام كرد و مردم سراسر جهان از جمله در لندن حمایت خود را از او اعلام كردند.

 

ما باید این نهضت فرهنگی دفاع از مردم در برابر سیاست های تبعیض آمیز دولت آمریكا از جمله توسط هالیوود را قدر بدانیم. یادمان نمی رود كه چند سال پیش همین هالیوود در فضایی متفاوت و تلخ با حمایت از فیلم “آرگو” كه تم ضد ایرانی داشت، یكپارچه به حمایت از سیاست های وقت دولت آمریكا در محكومیت ایران روی آورده بود.

 

یادآوری این پیام برای جامعه ایران كه حفظ حرمتها و آبروی افراد همواره از نقاط برجسته فرهنگی آن بوده است، چقدر می تواند جذاب و الهام بخش باشد. شروع فیلم با خراب شدن خانه خانواده قهرمان فیلم كه بعلت گودبرداری خانه مجاور برای ساخت و ساز آغاز می شود بسیار كوبنده است، و این خود تمثیلی از اینست كه روند و مسیر حركت زندگی همه جا در دست ما نیست 

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

پست آقای سفیر از نمایش فروشنده در میدان ترافالگار لندن

 

بلكه به یكباره وقایع خارجی می تواند عمیقا مسیر زندگی ما را تغییر دهد، كما اینكه برای این خانواده پیش می آید. فیلم به خوبی نشان میدهد كه آرامش خانوادگی رعنا و عماد كه زندگی خوب و محبت آمیزی با هم دارند به یكباره با ورود یك غریبه به خانه اجاره ای جدید آنها به هنگام نبودن عماد در خانه و مضروب شدن رعنا در حمام از بین می رود. چنانچه بیننده با دقت در مضامین فیلم در انتهای ماجرا متوجه خواهد شد.

 

مردِ مهاجم، رعنا را با زن دیگری كه قبلا در این خانه سكونت داشته است اشتباه گرفته و رعنا هم قبل از آنكه مورد تعرض او قرار گیرد با پرت كردن خود در شیشه از خود دفاع می كند و مرد فرار می كند. اما این حادثه و حدس و گمان های متفاوت مردم از حادثه این زن و شوهر را رنج می دهد و منجر به از بین رفتن آبرو و حریم شخصی این خانواده در چشم همسایگان و همكاران میشود.

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

آخرین پست های آقای سفیر در سال ۲۰۱۶ میلادی

 

اما ادامه این ماجرا باعث می گردد كه این زن و مرد كه تا بحال زندگی خوبی را در تفاهم با یكدیگر داشته اند، حالا در خصوص نحوه مواجهه و برخورد با این موضوع دچار اختلاف شوند. رعنا از طرح و پیگیری این حادثه حسی منفی دارد چون یاد آوری صحنه های تعرض به منزل امن و حریم خصوصی او، آثار مخربی در آرامش روح و جسم او پدید می آورد.

 

بعلاوه با هر بار طرح موضوع، آبرو و حریم شخصی خود را بار دیگر در برابر غریبه ها در خطر و تهدید می بیند. ولی عماد حس دیگری دارد. او از بی آبرو شدن نزد مردم بشدت ناراحت است و بدنبال كشف حقیقت ماجرا و به فكر انتقام است.

 

عماد كنجكاوانه در نهایت به شیوه ای كارآگاهی و جذاب، مرد مهاجم را پیدا كرده و با صحنه سازی او را به خانه خلوت خود می كشاند و تصمیم می گیرد از آن مرد انتقام بگیرد و آبروی او را نزد خانواده اش بریزد و او را بی حیثیت كند.

 

چه خبر از اینستانوشته های استاد پرویز؟

پرویز پرستویی، هنرپیشه باسابقه سینمای ایران، از جمله معدود چهره های سرشناس ایرانی در اینستاگرام است که هر روز، چندین پست مفهومی با مضامین اخلاقی و روانشناسی به اشتراک می گذارد و اکثرا نیز، روایت های خواندنی بزرگان علم و ادب و معرفت ایران و جهان در عرصه های مختلف گوناگون است.

 

این رویه سبب شده تا پرستویی بیش از ۱.۸ میلیون طرفدار در اینستاگرام داشته باشد. وی در جدید ترین اینستانوشته خود که روایتی از ولفگانگ بورش است گفت:زمانی دو انسان وجود داشتند. وقتی آن‌ها دو ساله بودند، با دست‌هایشان همدیگر را زدند. هنگامی که دوازده ساله شدند، با چوبدستی و سنگ به هم حمله کردند. زمانی که بیست و دوساله شدند، با تفنگ به هم شلیک کردند. وقتی چهل و دو ساله شدند، به هم بمب پرتاب کردند.

 

هنگامی که شصت و دو ساله شدند، بیمار شدند. وقتی هشتاد و دو ساله شدند، مُردند و کنار هم به خاک سپرده شدند. و زمانی که پس از صد سال کِرمی قبر آن‌ها را سوراخ کرد، اصلاً متوجه نشد که در اینجا دو انسان متفاوت به خاک سپرده شده‌اند. خاک، همان خاک بود.

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

انتقاد پرستویی از ورود ماهی قرمز به سفره هفت سین ایرانیان

 

در جایی دیگر درباره کمپین جدید “ متن تهرونمو میخوام” نوشت:

“کمپین من تهرونمو می‌خوام”

 

سرزمین عزیز ما متاسفانه در این سالها با مشکلات زیست محیطی بسیاری دست به گریبان بوده که خشکیدن بسیاری از دریاچه‌ها و از بین رفتن جنگل‌ها و مراتع تنها بخش کوچکی از آن است. استان‌های زیادی مثل خوزستان و سیستان و بلوچستان و…  لطمه‌های زیادی از این معضلات خورده‌اند.

 

پایتخت سرزمینمان هم از این مشکلات مصون نمانده است. تهران روزگاری آسمانی آبی داشت و در جوی‌هایش آب زلال قنات‌ها و رودها در جریان بود. صبح‌هایش با آواز جمعی گنجشک‌ها شروع می‌شد و می‌توانستی پیاده از این‌سو به آن‌سویش بروی. آن تهران پر خاطره با ساکنان مهربانش که دستگیر و پناه هم بودند کجا رفت؟

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

این هشت‌پای بدگلِ گم شده در ترافیک و آلودگی هوا که قنات‌ها و آب‌های زیرزمینی خشکیده‌اش هر سال به نشست چند خیابان و خانه می‌انجامند از کجای روزگار سر برآورده که دیگر از تهران زیبایمان خبری نیست؟ تهرانی که محدوده داشت، چنار داشت، باغ داشت و برج‌های بدقواره مثل قارچ بر تنش نروییده بود و زیر تشعشعات آنتن‌های موبایل و پارازیت نبود.

 

تهرانی که بافت قدیمی و ساختمان‌های مدرنش در این تناقض وحشتناک نبودند و زیباترین و در عین حال مدرنترین پایتخت خاورمیانه به حساب می‌آمد.

 

تهرانی که «تهران بزرگ» نامیده نمی‌شد و می‌شد رفیقانه «تهرون» صدایش زد. این کمپین می‌خواهد با اطلاع‌رسانی مشکلات ابرشهر تهران و یاری گرفتن از شهروندان و متخصصان، آلودگی‌ها را از چهره‌ی این شهر پاک کند و باور دارد هر کدام از ما می‌توانیم با اثرگذاری در محیط اطرافمان قطره‌یی‌ از اقیانوسی باشیم که آلودگی‌ها را پاک خواهد کرد.

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

اینستانوشته پرستویی در حمایت از کمپین تحریم چهارشنبه سوزی

 

این کمپین می‌تواند سرمشق شهرهای دیگر این سرزمین باشد و پیشنهادی برای راه‌اندازی کمپین‌های مشابه مثل «من اهوازمو می‌خوام» و… که در کنار هم عبارتی واحد را در خود دارند: «من ایرانمو می‌خوام».

 

برای همراهی با این کمپین عکسی از خود را با عبارت «من تهرونمو می‌خوام» در صفحات اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و از هشتگ #من_تهرونمو_می_خوام در آن استفاده و به دوستانتان معرفی‌اش کنید. شهر زیبا و ایمن، علاوه بر مسئولان دانا و دلسوز، شهروندانی آگاه به حقوق و متعهد به وظائف شهروندی می‌خواهد.

 

باشد که در کنار یکدیگر و با بهره گرفتن از نظرات متخصصان بتوانیم بخشی از مشکلات ترافیک، آلودگی هوا و منابع طبیعی و زیست محیطی، عدم آمادگی در مقابل بلایای طبیعی و ساخت و سازهای غیراصولی پایتخت و تمام شهرهای این سرزمین را برطرف و آن‌ها را دوباره به شهرهای زیبا و ایمنی که بودند بدل کنیم.

 

استاد را در این لینک دنبال کنید. ضمنا، این هشتگ تا کنون، بر روی بیش از ۹۵۰ هزار تصویر در اینستاگرام ایرانیان قرار گرفت.

 

بهنوش بختیاری: نمایشی طوفانی در راه است . . .

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

بهاره رهنمای همیشه عزیزدر منزلش….تمرینهای تئاتر زن باران آغاز شد….این دومین همکاری ما بعد از دورهمی زنان شکسپیره که اجرایی فوق موفق وپرفروش و جذاب شد……دوست صمیمیم کارگردانمه و این حس خیلی جالبیه…به زودی با یک گروه عالی..برای اجرایی جذاب…اماده میشیم….با تمرینات سخت ومنظم….منتظر یه نمایش طوفانی و عالی درسال نود وشش باشید…

 

روایت بهاره رهنما از “ زن باران”

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

فقط اینو میدونم كه اگر عاشقی نكرده از دنیا بری گدا مردی… این روزها نگارش نمایش “زن باران” هفتمین نمایشی كه نوشتم به پایان رسیده ،عشق و راز های دو هفت زن پشت دو دیوار: جدایی و ازدواج… پی نوشت :تمرین در “مكتب تهران” در جریان است.

 

محمد رضا گلزار و پست کافی شاپی و مدافعان حرم

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

ظهر همگی بخیر

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

・・ “دوست شهیدم شیخ #علی_تمام_زاده یک ماه قبل از شهادتش وقتی با هم توی ماشین بودیم، نام یک #هنرمند را برد و گفت: درود بر شرفش.. توانایی و نعمتی که خداوند به او داده را در راه خداوند استفاده میکند.. . #شهدا برایمان نماز میخوانند، کافیست بر طبق فطرتمان عمل کنیم.. بهشتی شدن سخت نیست.. .”

 

واتیکان گردی بهرام خان

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

جدید ترین پست بهرام رادان از سفر اخیرش به ایتالیا با امیر جدیدی

 

نیکی کریمی در خیریه

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

وظیفه داریم اگر از دستمان بر می آید کمک کنیم

 

چه خبر از رامبد ۵ میلیونی؟

آقای خندوانه که این روزها مخاطبانش ۵ میلیونی شده اند، باز هم گویا از موضوعی دلخور شده است و پست های مفهومی را منتشر کرد:

 

سلام

١- آرزو مى كنم صبورى رو یاد بگیریم.

 

٢- آرزو مى كنم بدونیم آدمهاى قد كوتاه و كم توان دهنشون به فحش باز مى شه چون نشون مى ده كارى ازشون برنمیاد و فحش دادن نشونه ى حال بد از ناتوانیه.[منظورم از قد كوتاه فیزیكى نیست]

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

۳- آرزو مى كنم همیشه اسم ایران عزیزمون توسط آدمهاى بزرگ و پرتلاشى مثل اصغر عزیز مثل ورزشكارهاى قهرمانمون و مثل دانشمندهاى عزیزمون و … در جهان بدرخشه و تا آدمهاى قدكوتاه كمتر دیده شن یا حتى سعى كنن قد بكشن. ایران عزیزمون به آدمهاى مسئول و پرتلاش و با انگیزه نیاز داره. متاسفانه در كل اوضاع خوبى نداریم.

 

٤- آرزو مى كنم درك و باورمون نسبت به واقعیت افزایش پیدا كنه تا بتونیم با مشكلاتمون واقعى بجنگیم. متاسفانه آمار مصرف مشروبات الكلى به شكل نابود كننده اى رو به افزایش حیرت انگیزیه همونطور كه اعتیاد به مواد مخدر و محرك جوونها و نوجوونهامون رو داره نابود مى كنه.

 

آمار سن شروع فحشا هم ترسناك تر از پیش شده و اگر نجنبیم این ناهنجاریهاى اجتماعى طوفانى به پا خواهد كرد.كه البته اگه همش رو بندازیم گردن دیگران و دولت و زمانه و شانس و… قافیه رو بدجورى باختیم.

 

٥- آرزو مى كنم اینقدر سرمون گرم زندگى پربركت و عزیز و زیباى خودمون باشه كه دلمون نخواد به جاهاى ناخوشایند زندگى دیگران سرك بكشیم و كمتر راجع به هم نظرهاى ناآگاهانه و ابلهانه بدیم.(به كس خاصى برنخوره با هممونم)

 

۶- آرزو مى كنم بیشتر كتاب بخونیم كه یكى از راههاى كمتر زجر كشیدن بشر كتاب خوندنه. البته بماند كه به شكل عجیبى هممون در زجر كشیدن بیشتر از هم سبقت مى گیریم.

 

٧- آرزو مى كنم بفهمیم كه هیچ كس مسئول خیلى از بدبختیهامون نیست جز خودمون.

 

٨- آرزو مى كنم مهر شما همیشه شامل حال من باشه و البته اگر با حرفهاى گاها تند، كم شد هم عیب نداره چون من و امثال من تلاش نمى كنیم مهر شمارو به دست بیاریم بلكه تلاش مى كنیم مهرتون رو براى خودتون زنده تر كنیم. كه اگر این بشه ذره اى از دریاى مهرتون نصیب مابشه، مارا بس.

 

۹-دوستتون دارم حتى اون بى ادبهاى بى تربیتِ قدكوتاه را. . . .

 

چه خبر از الناز شاکردوست؟

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

الناز شاکردوست که این روزها با نخستین فیلم انیمیشن خود در اکران اسفند حضور دارد، بیش از ۵.۴ میلیون مخاطب داشته و جدیدترین پست های ایشان را در ادامه مشاهده می کنیم. وی در اینستانوشته ای که تصویرش را در بالا مشاهده می کنید، از “مبارک” به نقل از روزنامه هنرمند گفت.

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

بدون عنوان که جدید ترین پست الناز در اینستاگرام ۵.۴ میلیون نفریش است

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

تا دوباره ببارد یکسال خواهد شد برف زمستانی

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

لیلا حاتمی برای فیلم “رگ خواب” و الناز شاکردوست برای فیلم “خفه گی” بهترین بازیگران زن جشنواره به انتخاب “منتقدان مجله فیلم” شدند

 

سلفی های اسفندماهی مهناز افشار

مهناز افشار که این روزها با بیش از ۵.۵ میلیون فالوئر، رقیب بهنوش بختیاری در پر بیننده ترین صفحه اینستاگرام ایرانیان است، هفته گذشته با دو سلفی مخاطبانش را سورپرایز کرد.

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

همین الان. سر کار عاشقانه با بچه های درجه یک و دوست داشتنی

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

همین الان سر صحنه فیلم سینمایی دارکوب

 

حمید فرخ نژاد: از سلفی تا بیانیه طوفانی

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

سلفی آقای فرخ نژاد در اسفند

 

حمید فرخ نژاد هنرپیشه سینمای ایران که این روزها فیلم گشت ۲ را در اکران دارد، بخاطر اینستانوشته ای که در نقد فعالیت مسعود فراستی، منتقد سینما و کارشناس برنامه جنجالی “هفت” شبکه سوم سیما نوشت، در کانون توجه اینستاباز های ایرانی عاشق سینما قرار گرفت.

 

او نوشته بود:

داری چیكار میكنی با خودت مرد؟ كجا داری میری؟ خدا شاهده دلم گرفت ، نوشتن جون كلامو ادا نمیكنه ، اینی كه میگم به ولله تحقیر توش نیست ولی دلم بحالت سوخت، با خودم گفتم اگه قراره پیر شیم و غم نون به آدم فروشی بكشونتمون.

 

خودت اقایی كن و خلاصمون كن، تلخ بودی و بی ادب، لیچار بار همه می كردی با راه و بی راه،  صواب و نا صواب، حق و ناحق ولی هر چی بود تو خودمون بود، دمتم گرم، حالا یه سكه بالا یا پایین تو خودمون بودیم! ولی مرد حسابی چغلی همكاراتو اینور اونوربردن دیگه خدایی اخرشه.

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

اینستانوشته طوفانی حمید آقا درباره مسعود فراستی

 

خدایا بحق بزرگیت هیچ تنابنده ایی رو این جوری ازمایش نكن، دلم برات سوخت اقا مسعود، همه گناه گردن تو نیست ما هم كم گذاشتیم، مطمئنم خیلی گیری وگرنه اینجوریش رو دیگه نمیومدی، ما كم گذاشتیم، خدایشش خیلی وضع مالیمون توپ نیس ولی هزار بار شكر اینقد ته جیبمون معرفت هست كه اگه ببینیم دوست و اشنامون گیره، جهت رفع احتیاجش كمك كنیم.

 

یا نه هزار بار كردیم بازم میكنیم، دست جلو هموطنامون دراز میكنیم و یه شماره كارت می نویسیم از خلق الله كمك میگیریم، خدا وكیلی هنوز اینقد ادم با مرام و معرفت هست كه نزارن یه مرد به نامردی بیفته ،سراغ دارم.

 

دنیای بدیه اقا مسعود ولی ادم بازم پیدا میشه، با مرام و معرفت بازم پیدا میشه، میدونم اینقد گیر بودی كه خودتو توجیه كردی، فدای سرت، ولی ایندفه اگه بازم گیر كردی خواستی بفروشی، به خودمون بفروش ، لااقلش اینه كه بین خودمون میمونه مثه دفعات قبل.

 

چه خبر از سلطان پرسپولیسی ها؟

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

علی آقا این روزها حال خوشی دارد و پیروزی های قرمزهای پایتخت، آخر سال نیکویی را برایش رقم زده است. او در جدید ترین نوشته اسفندماهی خود، درگذشت مادر سهراب انتظاری، بازیگن سابق قرمزها را تسلیت گفت.

 

چه خبر از جادوگر آسیا؟

علی کریمی، شماره هشت خاطره انگیز مستطیل سبز که این روزها شمار مخاطبان اینستاگرامی اش از مرز ۲ میلیون نفر فرا تر رفته است، جدید ترین پست خود را به تصویری از دوران کودکی اختصاص داد.

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

علی آقا را در این نشانی دنبال کنید.

 

چه خبر از کاپیتان محبوب استقلالی ها؟

فرهاد مجیدی، شماره ۷ مبحبوب آبی پوشان پایتخت، جدید ترین پست خود را در کنار یک ویلای مجلل گرفت که با ۱۰ هزار کامنت طرفدارانش همراه شد.

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

از سلفی های اسفندماهی فرهاد مجیدی

 

با نخستین کافی شاپ سیار تهرانی ها

وی کافه که یادتان است. نخستین کافی شاپ سیار تهرانی ها که این روزها، گذرشان به همه محله های پایتخت افتاده و رهگذران را با نوشیدنی ها و شیرینی های خانگی، مهمان می کنند.

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

کافه وی  ۷۲ هزار طرفدار دارد.

 

چه خبر از آرات کوچولو؟

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

نابغه ‌ٔ‌۳ ساله ژیمناستیک ایران، همچنانن با شیرینی کاری هایش نظر مخاطبان ایرانی و خارجی را به خود جلب کرده است. وی اخیرا در سفر به جزیره کیش، هنرنمایی های خود را به نمایش گذاشت.صفحه اینستاگرامی این کودک توانای کشورمان، قریب به ۷۰۰ هزار فالوور دارد.

 

چه خبر از اولین سریال اینستاگرامی ایرانیان؟

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

اکیپ، نخستین سریال اینستاگرامی ایرانیان که فقط در این شبکه اجتماعی محبوب منتشر می شود، بیش از ۶۵ هزار مخاطب دارد و هر روز، با ویدیوهایی، مخاطبان خود را سورپرایز می کند.

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

جدید ترین پست اینستاگرامی دفتر آقای رییس جمهور که بازگشت سفر از پاکستان را خبر می دهد

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

جدید ترین پست صفحه دفتر آقای وزیر همیشه خندان در اینستاگرام که توضیحی ندارد

 

رضا کیانیان و دغدغه محیط زیستی

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

استاد کیانیان که چندی پیش جدید ترین عکس های خود را در نمایشگاه دچار آبی بیکران را در نگارخانه ای در تهران رونمایی کرد، در جدید ترین اینستانوشته خود گفت:

 

اولین كنفرانس بین المللى تغییر اقلیم ایران در سالن همایش هاى وزارت نیرو با موضوع  تغییراقلیم# مدیریت_آب# نجات_زمین در ٩و١٠ اسفند ١٣٩٥ با حضور دانشمندان ایرانی مقیم خارج و فعالین محیط زیست و همچنین هنرمندان فعال این حوزه در تهران برگزار شد.

 

رضاکیانیان در این نشست مطرح کرد: در خورستان مردم نمی‌توانند نفس بکشند و برق و آب ندارند و ما آب و برق را به کشورهای دیگر صادر می‌کنیم، جنگ و تبعات جنگ بردوش خوزستانی‌ها بوده و همه ما به آنها مدیونیم ولی برایشان کاری نمی‌کنیم، با این حال ناامیدی چیزی را حل نمی‌کند.

 

حتما راهی برای حل این مشکل وجود دارد. دولتمردان ما از مردم حرف می زنند،ولی بیشتر مواقع آنها را فراموش می‌کنند. البته در زمان انتخابات دوباره به یاد مردم می افتند. اگر مردم در حفاظت از محیط زیست خود شراکت نکنند، دولت ها نمی‌تواند به تنهایی کاری انجام دهند. روزگاری فعالیت های محیط زیستی در نگاه بسیاری سوسول بازی بود، اما حالا به یک ضرورت تبدیل شده است .

چرا که ما موج تبعات تخریب محیط زیست را به وضوح می‌بینیم. در آلودگی هوا نفس می‌کشیم. ریزگردها نه تنها در خوزستان بلکه به تهران هم می‌آیند. کمبود آب را فریاد می‌زنیم. نباید مسئولان محیط زیست را به عرصه‌ای برای طناب کشی قدرت تبدیل کنند. آن ها که این روز ها سنگ محیط زیست را به سینه می زنند بگویند که دیروز برای محیط زیست چه کردند و امروز چه برنامه‌ای دارند.

 

اگر ما بتوانیم این فرهنگ را که همه کارها را از خودمان شروع کنیم در جامعه جا بیندازیم مشکلات بهتر حل می‌شوند. یکی از مشکلات فرهنگی ما این است که اکثرا فکر می کنند اگر فلانی قوانین را رعایت نمی کند ، چرا ما رعایت کنیم؟ اگر فلانی خلاف می کند چرا ما نکنیم؟ دیگری جنایت می‌کند تو هم باید جنایت کنی؟ تا این فرهنگ در جامعه حاکم باشد اتفاق مثبتی کمتر خواهد افتاد.

 

خوشبختانه در صفحه اینستاگرامی من همراهانم وقتی پیام می گذارند فقط استیکر و قربان صدقه نیست، بلکه با هم بحث و گفت و گو می کنند. . . پ.ن.عكس از گرى لوئیس نماینده سازمان ملل و ابراز خوشحالى او از افزایش سطح آب در #دریاچه_ارومیه . .

 

در آخر هم اضافه می کنیم که پهلوون ابوالفضل اینستاگرام ایرانیان که سابقه بازیگری در سینما و تلویزیون هم دارد، همچنان با تیپ داش مشتی های روزگار نه چندان دور و پست های جالبش، بر مخاطبان خود می افزاید و بزودی شمار طرفدارانش به ۱۰۰ هزار فالوور می رسد. 

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

و این هم آخرین پست خواننده نوستالژی ایران (رضا یزدانی)، پیش از کنسرت نوروزی در گوتنبرگ سو‌ٰئد.

نگاهی به اینستاگرام ستاره ها در هفته گذشته

 

 

منبع مطلب :

http://www.parsnaz.ir/


تاریخ : دوشنبه 16 اسفند 1395 | 10:29 ب.ظ | نویسنده : میهن بلاگ 36 | نظرات